Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zmiany w komunikacji autobusowej od 1 sierpnia

Facebook Twitter

Zmiany na liniach autobusowych. Zaczną obowiązywać od najbliższej niedzieli (1.08.) a dotyczą obsługi komunikacyjnej Częstochowy z gminą Olsztyn. Inaczej będą tez jeździć autobusy na liniach 23, 27, 28, 31 i 32.

Dla linii nr 23 i 27 trasy w centrum zostaną przedłużone, przez al. Wolności i przez al. NMP do centrum przesiadkowego przy ul. Piłsudskiego. Dla linii nr 28 zostanie wprowadzona korekta godzin kursów w porze wieczornej, ułatwiająca skomunikowanie z dzielnicą Zawodzie. Linia nr 31 zostanie skrócona do relacji Cmentarz Komunalny Piłsudskiego, a jednocześnie wycofana z odcinka od Dworca PKS do Kręciwilka, gdzie zastąpi ją nowa, wzmocniona linia nr 58.

Pozostałe zmiany dotyczą połączeń z Gminą Olsztyn. Linie nr 57, 59 i 67 zostaną zlikwidowane – dodaje Sylwia Bielecka z magistratu.

Linia nr 58 zostanie uruchomiona w nowej relacji – Dworzec Główny PKP – al. Wolności – al. Niepodległości – al. Wojska Polskiego – Bugajska – Kręciwilk – Odrzykoń – Olsztyn Rynek. Na terenie Gminy Olsztyn, a w szczególności na rynku, autobusy linii nr 58 będą skomunikowane z busami pięciu linii, które będą stanowić wewnętrzną, bezpłatną komunikację w Gminie Olsztyn.

Ze względu na przebudowę Alei Wojska Polskiego, na odcinku trasy od Estakady/C.H. Jagiellończycy do przystanku BUGAJSKA, nie będą obowiązywały przystanki pośrednie. O szczegółach piszemy na radiojura.pl. Jak wiecie z Radia Jura, wszystkie te zmiany są związane z wprowadzeniem przez podczęstochowski Olsztyn, własnej, bezpłatnej komunikacji publicznej.

Od niedzieli, 1 sierpnia zmieni się obsługa komunikacyjna Częstochowy z gminą Olsztyn. Zostaną też wprowadzone zmiany na liniach 23, 27, 28, 31 i 32.

Linie nr 23 i 27 – trasy w centrum zostaną przedłużona przez Aleję Wolności i II Aleję Najświętszej Maryi Panny do centrum przesiadkowego przy ul. Piłsudskiego.

Linia nr 28 – zostanie wprowadzona korekta godzin kursów w porze wieczornej, ułatwiająca skomunikowanie z Zawodziem.

Linia nr 31 – zostanie skrócona do relacji CMENTARZ KOMUNALNY – PIŁSUDSKIEGO, a jednocześnie wycofana z odcinka od Dworca PKS do Kręciwilka, gdzie zastąpi ją nowa, wzmocniona linia nr 58.

Linia nr 32 – zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy w godzinach porannych oraz w obu kierunkach dodatkowy przystanek REJTANA, na wiadukcie w ciągu Alei Pokoju.

Linie nr 57, 59 i 67 – linie zostają zlikwidowane

Linia nr 58 – w dotychczasowej postaci zostanie zlikwidowana, a następnie uruchomiona w nowej relacji: DWORZEC GŁÓWNY PKP – Al. Wolności – Al. Niepodległości – Al. Wojska Polskiego – Bugajska – Kręciwilk – Odrzykoń – OLSZTYN RYNEK. Na terenie gminy Olsztyn, a w szczególności na rynku, autobusy linii nr 58 będą skomunikowane z busami linii 581, 582, 583, 584 oraz 585, stanowiącymi wewnętrzną, bezpłatną komunikację w gminie Olsztyn.
W ramach linii nr 58 będą również wykonywane kursy skrócone do Kręciwilka, aby wzmocnić komunikację dla mieszkańców okolic ulicy Bugajskiej, natomiast w gminie Olsztyn wybrane kursy będą obsługiwać dodatkowo Os. Pod Wilczą Górą, a kurs wieczorny – Kusięta.
Ze względu na przebudowę Alei Wojska Polskiego, na odcinku trasy od Estakady/C.H. Jagiellończycy do przystanku BUGAJSKA, nie będą obowiązywały przystanki pośrednie.
Na linii nr 58 na odcinku DWORZEC GŁÓWNY PKP – KRĘCIWILK będą obowiązywały bilety miejskie, w gminie Olsztyn – podmiejskie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj