Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zmiany finansowe, które nie mogą czekać, powodem nadzwyczajnej sesji Rady Miasta

Facebook Twitter

Dzisiaj (08.04) na nadzwyczajnej sesji spotkają się miejscy radni. Kolejne zdalne posiedzenie zostało zwołane przez przewodniczącego w południe, dla przeprowadzenia głosowania w koniecznych zmianach budżetu. Wiążą się z pieniędzmi na jednorazowe świadczenie dla obywateli Ukrainy. 

Głównym powodem zwołania sesji w trybie nadzwyczajnym jest potrzeba wprowadzenia środków na wypłatę świadczenia 300 zł dla uchodźców, które pochodzą z Funduszu Pomocy dla obywateli Ukrainy. Jak informuje samorząd, w częstochowskim Centrum Świadczeń złożono już wnioski dla ok. 4,3 tys. osób. Trzeba też wprowadzić do budżetu miasta załącznik dotyczący Funduszu Pomocy, a jednocześnie Rada Miasta ma upoważnić Prezydenta do dokonywania bieżących zmian w planie dochodów i wydatków związanym z pomocą uchodźcom.

W budżecie miasta pojawiły się pieniądze ze zwrotu podatku VAT przy budowie drogi łączącej ul. Jaskrowską z ul. Warszawską. Miasto zostało zasilone kwotą grantu na projekt pn. „Cyfrowa gmina” dla cyberbezpieczeństwa. Radni muszą przegłosować więc budżetowe korekty. Są też finanse na przygotowania do rozbudowy ulic Kochanowskiego, Długosza i Głowackiego w Częstochowie. Z kolei kwota prawie 1,5 mln zł z na razie nie realizowanego zakupu autobusów elektrycznych zasili realizowaną rozbudowę przy DK46 – Głównej i Przejazdowej.

Obrady będzie można śledzić przez miejskie strony czestochowa.pl.

 

Zobacz też:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024