Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Złota Piątka wyłoniona. Częstochowianie wskazali najlepszy film

Facebook Twitter

Europejski film "Aida", zdobywca kilku nagród na ważnych festiwalach, najlepszym filmem minionego roku, według widzów częstochowskiego Kina Iluzja.

Złota Piątka została wyłoniona przez miłośników X muzy w mieście.

„Aida” – film głośny, wstrząsający, o masakrze w Srebrenicy. Film z europejską nagrodą filmową, z nominacją do Oscara. Otrzymał ponad 9% wszystkich głosów. II miejsce – „Dom Gucci” – opowieść o modowej dynastii, ze znakomitą obsadą. Oscarowy „Na rauszu”, oprócz Oscara również 4 nagrody Europejskiej Akademii Filmowej. Ex æquo „Truflarze” – magiczny, czarujący dokument, co nas bardzo cieszy, że dokument znalazł się w tej Złotej Piątce. IV miejsce (jako piąty film) – film polski – „Teściowie”.

Wyniki plebiscytu Złota Piątka przedstawiła nam Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF-u. Głosowaliśmy w plebiscycie przez internet, stąd mniej głosów od widzów starszych, którzy zwykle wypełniali przy kasie konkursowe kupony:

Jednak spora część naszej widowni jest przyzwyczajona do wersji papierowej, gdzie się wypełnia kupon i wrzuca do skrzynki. Być może w przyszłym roku wrócimy do tej wersji. Względy pandemiczne podyktowały nam taką formę. Starsi ludzie chyba przywiązani do formy papierowej nie mogli oddawać głosów, nie mieli takiej możliwości czy nie dotarli do tego, że można również przez naszą stronę oddać głos. Tych głosów było zdecydowanie mniej.

W plebiscycie Złota Piątka bierzemy zwykle udział także po to, aby najlepsze tytuły zobaczyć raz jeszcze na ekranie:

W 2. poł. lutego. Teraz już mamy wyłonioną Złotą Piątkę, więc już pracujemy nad repertuarem lutowym. Zapraszamy serdecznie widzów, którzy nie widzieli tych filmów, bo to jest bardzo dobra rekomendacja, bo widzowie polecają widzom. Tym, którzy nie widzieli tych filmów w ubiegłym roku, z jakichś powodów im to umknęło, a również tych, którzy głosowali i z przyjemnością sobie przypomną ten film, obejrzą po raz drugi czy nawet trzeci.

Do Ośrodka Kultury Filmowej na ulubione filmy częstochowian zapraszała Małgorzata Stasikowska-Lis

ZŁOTA PIĄTKA

I miejsce „Aida”
II miejsce „Dom Gucci”
III miejsce ex aequo „Na rauszu”, „Truflarze”
IV miejsce „Teściowie”

fot. facebook.com/kinostudyjneokfiluzja

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj