Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Złodziej biżuterii w rękach policji

Facebook Twitter

Wpadł złodziej biżuterii, to nie pierwsza jego kradzież. W Częstochowie zatrzymali go policjanci z Lublińca. 20-latek ukradł jubilerskie ozdoby o wartości blisko 7 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Złodziej wykorzystując nieuwagę mieszkańców, którzy przebywali na podwórku z tyłu posesji, wszedł do domu przez niezamknięte drzwi wejściowe i kradł biżuterię, zegarki i innych wartościowe przedmioty. Łączna wartość strat to blisko 7 tys. złotych. Od samego początku nad sprawą pracowali kryminalni z lublinieckiej komendy. Intensywne policyjne czynności, a także istotne dla sprawy informacje przekazane przez mieszkańców Olszyny pozwoliły na szybkie wytypowanie sprawcy kradzieży, którym okazał się 20-letni mieszkaniec Częstochowy.

Mężczyzna został zatrzymany po 4 dniach od zgłoszenia, na terenie Częstochowy, a następnie trafił do lublinieckiej komendy, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Jak ustalili policjanci prowadzący sprawę, zatrzymany 20-latek miał na sumieniu podobne przestępstwo, którego miał się dopuścić wcześniej na terenie gminy Woźniki. Wobec zatrzymanego mieszkańca Częstochowy prokurator zastosował poręczenie majątkowe. Za czyny, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

Zobacz także:

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2021