Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zimowe prace w CUK i plany na wiosnę. Naprawiają i porządkują przez cały rok

Facebook Twitter

Zima to ma być intensywny czas dla pracowników Centrum Usług Komunalnych w Częstochowie. W mieście czeka na wykonanie m.in. sporo prac porządkowych i związanych z utrzymaniem infrastruktury.

Znamy już miejskie wydatki na te cele w roku przyszłym, dlatego rozpoczynają się miejskie procedury:

Przechodzimy do ustalania planu zamówień publicznych i szykujemy przetargi na utrzymanie placów zabaw, na utrzymanie fontann – to się wszystko dzieje w międzyczasie. Oprócz tego musimy dbać o to, żeby było czysto i odśnieżone, jeżeli chodzi o tereny zielone, miejskie. Głównie szykujemy przetargi na przyszły rok, żeby było schludniej i czyściej, i lepiej. Szykujemy przetarg na rower miejski, bo skończyła nam się umowa i musi zrobić nową.

Jak wyjaśnia naczelnik Łukasz Kot z Centrum Usług Komunalnych, jeszcze przed nastaniem zimy, w parkach podjasnogórskich zorganizowano jeżostrefy, uzupełnione zostały też elementy małej architektury w centrum miasta.

Planujemy teraz gdzie w przyszłym roku zrobić łąki kwietne, co jeszcze nasadzić wczesną wiosną, żeby ta zieleń była bardziej kolorowa w miesiącach letnich. W tej chwili są to głównie prace planistyczne i porządkowe, bo w tej chwili głównie sprzątamy kosze i odśnieżamy. Wczesną wiosną będziemy montować 2 place zabaw. Wyczyściliśmy zielony zakątek na placu Biegańskiego oraz zleciliśmy wymianę połamanych czy uszkodzonych desek w ławkach w III Alei. Myślę, że są to takie zmiany, które mieszkańcy odczują, stąd też prośba, żeby właściwie o to dbać.

Są też plany zagospodarowania częstochowskich terenów zielonych na kolejne miesiące, prace planowane są od kwietnia

– mówił Łukasz Kot z CUK.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj