Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zimowa rekrutacja na studia już trwa. Politechnika prowadzi nabór do 9 lutego

Facebook Twitter

Wystartowała zimowa rekrutacja na studia w Politechnice Częstochowskiej. Nabór prowadzony jest przede wszystkim z myślą o studentach, którzy wybierają się na studia drugiego stopnia. Ale aplikować mogą także osoby, których nauka nie rozpoczęła się w październiku.

Do wyboru mają trzy kierunki: Inteligentny przemysł, Inżynieria chemiczna i procesowa oraz metalurgia:

Czekamy na kandydatów. Na Politechnice Częstochowskiej pomimo tego, że jest pandemia, nauka odbywa się normalnie. Są laboratoria otwarte – wiadomo, jesteśmy politechniką, nie wszystkiego można nauczyć zdalnie, więc normalnie pracujemy i zachęcamy te osoby, które chciałyby kontynuować naukę na studiach II stopnia, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, do odwiedzenia naszej strony

– informuje Izabela Walarowska – rzecznik Politechnik Częstochowskiej. Uczelnia proponuje w sumie 21 kierunków na studiach drugiego stopnia. Można kształcić się zarówno stacjonarnie jak i zaocznie. Rekrutacja odbywa się online i potrwa miesiąc:

Dużo osób, które chcą kontynuować na II stopniu, automatycznie przechodzą, składają dokumenty, rejestrują się w systemie i przechodzą. Natomiast to też szansa dla tych, którzy zrobili wcześniej licencjat, czy też mają tytuł inżyniera, aby uzyskać tytuł magistra i kontynuować naukę. My rejestrację w systemie elektronicznych już prowadzimy od wielu lat. Jest to naprawdę bardzo proste – zarejestrować się, wpisać swoje dane. Zachęcam do kontaktów z komisjami rekrutacyjnymi.

Jak dodaje przedstawicielka częstochowskiej uczelni, Politechnika na kandydatów będzie czekać do 9 lutego.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022