Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zimno? Ciepło? Jaki będzie weekend? Sprawdzamy prognozy pogody

Facebook Twitter

Jakie są prognozy pogody na weekend? Mamy najnowsze doniesienia synoptyków dla Częstochowy i regionu. Po ciepłym piątku z lokalnymi burzami i przelotnym deszczem, sobota i niedziela nieco chłodniejsze i z większym zachmurzeniem oraz deszczem.

Prognozy pogody

Piątek (24.03)

Polska znajduje się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Skandynawią, który sprowadza do nas ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Z zachodu na wschód przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Ciśnienie spada.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, po południu lokalne burze. Temperatura maksymalna od 16°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, po południu przejściowo dość silny i w porywach do około 65 km/h, południowo-zachodni.

  • Katowice: 20°C
  • Częstochowa: 19°C

Sobota (25.03)

Polska będzie w zasięgu układu niżowego znad Wysp Brytyjskich i Skandynawii, w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w obszarach powyżej 900 m n.p.m. również deszczu ze śniegiem. Po południu lokalne burze. Temperatura maksymalna od 8°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

  • Katowice: 14°C
  • Częstochowa: 13°C

Niedziela (26.03)

Polska pozostanie w zasięgu układu niżowego znad Bałtyku, w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie spadać.

Prognozy pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu.

  • Katowice: 14°C
  • Częstochowa: 13°C

Prognozy pogody. Jaki będzie przyszły tydzień?

W poniedziałek ochłodzenie. W całym kraju pochmurno, na wschodzie opady deszczu, na zachodzie deszczu ze śniegiem, przejściowo śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura w nocy od 0°C na północy i zachodzie do 8°C na południowym wschodzie. W dzień temperatura maksymalna od 4°C na północy do 11°C na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany i porywisty, północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady śniegu, a także deszczu ze śniegiem. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna w nocy od -4°C do -1°C, w rejonach podgórskich spadek nawet do -7°C. W dzień temperatura maksymalna od 3°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i zachodni.

Środa w całym kraju nadal pochmurna z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura w nocy od -3°C do 0°C, w rejonach podgórskich około -7°C. W dzień temperatura maksymalna od 4°C do 8°C. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem w porywach do 70 km/h.

Czwartek nieco cieplejszy. Jeszcze na wschodzie i północy możliwy deszcz ze śniegiem, na zachodzie już tylko opady deszczu. Temperatura w nocy od -1°C na północy do 5°C na południowym zachodzie. W dzień temperatura od 4°C do 8°C. Wiatr nadal porywisty, zachodni.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024