Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zima dla narciarzy – oby była bezpieczna, ostrzega m.in. myszkowska policja

Facebook Twitter

Zima sprzyja narciarzom, ruszyła również w naszym regionie policyjna kampania "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Chętnie na nartach spędzamy czas wolny od szkoły i dla wielu wolny od pracy. Trzeba pamiętać, by zimowa aktywność była bezpieczna, obojętne czy szusujemy w Kamieńsku, Cisowej, czy w wyższych górach.

fot. Pixabay

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” jest aktualna również i u nas, a poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w górach i na lokalnych stokach, które korzystają ze zorganizowanych tras i wyciągów. Prewencja mundurowych na tym polu potrwa całą zimę.

Głównym celem akcji ma być przypominanie narciarzom i snowboardzistom wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów na stokach. Musimy uważać na innych narciarzy, szczególnie na dzieci, stosować się do regulaminów i absolutnie nie wjeżdżać na stoki narciarskie po spożyciu alkoholu. Pamiętajcie też o odpowiedniej prędkości, o znakach, zasadach wchodzenia i unikaniu zatrzymywania się podczas zjazdów. Nie przeceniajmy też umiejętności. Te zasady obowiązują nas także podczas wyjazdów na narty za granicę.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj