Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

ZGM nadal przeciwko pseudografficiarzom

Facebook Twitter

Częstochowski ZGM ponawia swoją walkę z pseudografficiarzami. Spółka miejska wzmaga działania aby zapobiec niszczeniu elewacji budynków w miejskich zasobach. M.in. dzięki współpracy z uczniami Zespołu Szkół Plastycznych w miejsce szpecących napisów pojawiły się w naszym mieście murale.

Zastosowaliśmy taką technikę na naszych budynkach na osiedlu – zrobiliśmy takie murale z podobizną Haliny Poświatowskiej, z cytatami z jej utworów. Zrobiliśmy to w takich miejscach, które były właśnie zamalowywane często przez graficiarzy. Jeden z tych murali jest zniszczony, ale pozostałe dzielnie się trzymają, także myślę, że to jest jakiś pomysł na to, aby przeciwdziałać malowaniu bloków.

Sposobem na walkę z nielegalnym graffiti jest też sadzenie bujnej roślinności ale i szereg akcji informacyjno-edukacyjnych.

Na Wyczerpach posadziliśmy graby, rośliny, które rosną do 3 metrów tak, aby zasłonić miejsce, które było uwielbiane przez graficiarzy i to się na tyle powiodło, że graficiarz potrzebuje ściany, która jest widoczna, gdzie ludzie będą przechodzić, widzieć jego dzieło także jeżeli ściana jest zasłonięta to dla tych graficiarzy już jest mało atrakcyjna ściana, w związku z czym udaje się czasem zastopować tego typu działalności.

Mówił Paweł Konieczny – prezes ZGM TBS w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj