Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zgłoszenia do konkursu fotograficznego już tylko do 20.10

Facebook Twitter

To już ostatnie dni, aby sięgnąć po aparat i przesłać fotki na Międzynarodowy Konkurs Fujifilm Moment Street Photo Awards. OPK Gaude Mater, który jest organizatorem konkursu czeka na zdjęcia do 20 października.

Pixabay

Konkurs ma na celu promocję i wspieranie twórców działających w gatunku fotografii ulicznej i adresowany jest do wszystkich fotografujących – profesjonalnie lub amatorsko – na całym świecie.

Prace można zgłaszać elektronicznie poprzez stronę internetową momentstreetphoto.pl . Tam należy dokonać rejestracji, zalogować się, opłacić wpisowe, za pomocą panelu dodać 5 fotografii. W tym roku także przyjmujemy 5 fotografii. 

Międzynarodowy Konkurs Fujifilm Moment Street Photo Awards, to kontynuacja ubiegłorocznego Międzynarodowego Biennale Fotografii Ulicznej „Moment”, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem…

W zeszłym roku mieliśmy oczywiście troszkę inną formułę, tymi zdjęciami się nie chwaliliśmy. W tym postanowiliśmy dodatkowo uhonorować osoby, które postanowiły wysłać zdjęcia i pokazujemy je na instagramie konkursu momenstreetphotoawards– taką ma nazwę nasz instagram oraz na profilu konkursu na facebooku i losowo wybieramy zdjęcia, które wpływają już do nas od maja, bo już w maju zaczęliśmy przyjmować fotografie i publikujemy je właśnie w mediach społecznościowych, żeby zachęcić innych, ale też, żeby wyróżnić tych, którzy załóżmy nie dostaną się na wystawę pokonkursową, ale będą – myślę – w ten sposób zadowoleni z tego, że pojawią się także w internecie. 

Jak mówi pomysłodawca i koordynator konkursu, Adam Markowski z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, zainteresowanie konkursem jest bardzo duże – napływają prace z tak odległych zakątków świata jak Indie, Filipiny, Chiny, Australia, Singapur czy Kuwejt. Jakie nagrody czekają na laureatów?

Główną nagrodą w tym roku jest profesjonalny aparat fotograficzny ufundowany przez markę Fujifilm X Pro 3 wraz z jasnym fajnym streetowym obiektywem 23mm. II i III nagroda – tu już funduje te nagrody miasto – to jest 4 tys, zł i 3 tys. zł.

Finał konkursu w listopadzie br. Zgłaszane zdjęcia, ilustrujące przeogromną różnorodność fotografii ulicznej, publikowane są na bieżąco na profilach konkursu na Instagramie i Facebooku – z hasztagiem #momentstreetphotoawards.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lipca 2021