Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zestaw do karabinu snajperskiego w paczce z USA

Facebook Twitter

Na takie znalezisko natrafili funkcjonariusze śląskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej. W przesyłce znajdowała się kolba z osprzętem firmy, która specjalizuje się w produkcji broni dla strzelców wyborowych sił specjalnych na całym świecie.

Zgodnie z deklaracją celną w przesyłce miał być sprzęt sportowy. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów ustawy o broni i amunicji, w zakresie prawidłowości przesyłania i przewozu broni, wszczęto postępowanie, które prowadzi częstochowska policja.

Jak informuje KAS:

Prawo dopuszcza przesyłanie broni lub amunicji za pośrednictwem operatorów pocztowych, o ile posiadają stosowne pozwolenia na wykonywanie takich zleceń.

Przywóz broni i amunicji, z państw spoza Unii Europejskiej przez obywateli polskich wymaga uprzedniego wydania stosownego zaświadczenia przez konsula RP. W przypadku gdy nielegalnie przywieziona broń lub amunicja zostanie ujawniona na terytorium Polski, jej posiadacz powinien liczyć się z jej przepadkiem, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024