Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zespół częstochowskich konstruktorów łazika PCz Rover Team poleciał do USA

Facebook Twitter

Ekipa studentów-konstruktorów z PCz Rover Team, odpowiedzialna za skonstruowanie marsjańskiego łazika, jest już w drodze do Stanów Zjednoczonych. Zespół poleciał po 2 latach pandemicznej przerwy na międzynarodowe zawody w stanie Utah. 

fot. facebook.com/pczroverteam

Przed czwartkowym (26.05) wylotem poinformowali, że wierzą w swoje możliwości i swojego robota oraz mają ambicje powalczyć o najwyższe trofea podczas najbardziej prestiżowych zawody łazików na pustyni w USA. Łazik został spakowany oraz wysłany już 12 maja, dzisiaj (27.05) odbiorą go z lotniska za oceanem.

fot. facebook.com/pczroverteam

Aktualny interdyscyplinarny zespół, który powalczy w mistrzostwach tworzą: Cezary Kołodziejek, Antoni Wielgus, Daniel Kucharski, Maciej Kuczyński, Mateusz Tądel, Łukasz Pałuszka. Wspierają ich członkowie zwycięskiego składu z 2018 roku: Piotr Ptak oraz Maciej Pierzgalski, a nad wszystkim czuwa dr hab. Janusz Bobulski.

Obserwujcie w najbliższym czasie profil PCz Rover Team, będą relacjonować rywalizację z konstruktorami z najlepszych światowych uczelni. Zawody University Rover Challenge potrwają od 1 do 4 czerwca.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj