Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Żegluj, bo warto! W Parku Lisiniec przygotowują zajęcia nad wodą dla dzieci na wakacje

Facebook Twitter

Żeglarskie zajęcia dla dzieci są realizowane każdego lata, nie inaczej będzie w Częstochowie i w kolejnym sezonie. W parku „Lisiniec” skorzystają z nich chętni w wieku od 7 do 13 lat. Wodne półkolonie przewidziano w każdym tygodniu zbliżających się wakacji.

fot. Milada Vigerova/ Pixabay

Tym razem przygotowano trzy projekty: „Polsailing”, „Lato w Mieście” i „Żagle to mój jedyny nałóg”.

Program „Polsailing” jest od 7 roku życia i od 7 roku można zacząć pływać, ale oczywiście zależy od własnych zdolności. Jedne dzieci chcą pływać samodzielnie, inne chcą pływać w załodze. W wieku 8 lat sobie doskonale radzą, inne w wieku 10 lat. Im się to nie podoba, a rok później już im się podoba, także nie ma reguły. To jest sport od 6 do 106 lat, także złapiemy tego bakcyla albo nie złapiemy

– mówi Jarosław Cieślak z klubu Morka. Część zajęć współfinansuje Urząd Miasta Częstochowy. Służą zaznajomieniu dzieci z żeglarstwem, nauce bezpiecznego korzystania ze sprzętu wodnego oraz bezpiecznemu wypoczynkowi nad wodą. To spore wyzwanie dla uczestników zajęć w Parku Lisiniec:

Wiatr może niejednokrotnie zawiać zarówno z prawej jak i lewej strony. Warunki bliżej morza są bardziej stabilne. Wiatr jest bardziej ukierunkowany w jedną stronę i wtedy dzieci się tak nie dezorientują. Jest trochę utrudnione, ale myślę, że jest to dla dzieci ciężka szkoła życia, że kiedy pójdą na akwen, na którym panują stabilne warunki, to będą potrafiły się dużo lepiej zachować po takiej szkółce u nas na Lisińcu.

– dodaje Piotr Hupa, instruktor żeglarstwa. W ubiegłym roku częstochowskie „Lato pod żaglami” otrzymało I nagrodę w konkursie Polskiego Związku Żeglarskiego w kategorii ,,Impreza Roku”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj