Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Żeby zbudować przedłużenie ulicy Racławickiej, wyburzą garaże mieszkańców Śródmieścia

Facebook Twitter

To była oczekiwana inwestycja, ale od kiedy jej wykonanie zaczęło nabierać realnych kształtów, okazało się, że temat wzbudza wiele kontrowersji. Chodzi o planowane połączenie ulic Racławickiej i Staszica na zapleczu II Alei.

Aktualny projekt zakłada wyburzenie garaży należących do mieszkańców Śródmieścia.

Jest to inwestycja potrzebna, już od dłuższego czasu była o niej mowa, więc mieszkańcy są do niej jak najbardziej przygotowani. Jest on pokierowany dokładnie w tym miejscu, w którym teraz znajduje się 37 garaży. W tym miejscu powstanie parking, jednak tylko na 19 pojazdów, więc to już będzie problem z miejscami parkingowymi tylko dla tych mieszkańców.

– mówi Marcin Barczyński, przewodniczący Rady Dzielnicy. Mieszkańcy obawiają się, że zmiany zostały wprowadzone pod budowę kolejnego marketu w Śródmieściu. Czy zatem nowy projekt był wcześniej przedstawiony zainteresowanym?

Nie, absolutnie, po prostu dostaliśmy projekt z prośbą o zaopiniowanie i tyle. Oczywiście opinia była negatywna, wyraziliśmy w niej nasze wątpliwości. Przede wszystkim zawarliśmy tam pytania, na które – mam nadzieję – dostaniemy odpowiedź. Sprawa jest taka, że ta budowa ma się rozpocząć już wiosną, kiedy będą sprzyjające warunki. Także podejrzewam, że to kwestia góra dwóch samochodów, przy czym jeżeli nic nie zostanie zmienione, jeżeli drogowcy nadal będą forsować tą koncepcję, to myślę, że my będziemy musieli podejmować jakieś inne działania.

Przewodniczącego Rady Dzielnicy Marcina Barczyńskiego pytał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj