Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zdumiewające odkrycia archeologów w rejonie Nadrzecznej w Częstochowie

Facebook Twitter

Prace archeologiczne prowadzone były ok. 5 tygodni. To co udało się odkopać wprawiło archeologów w zdumienie. Mowa o wykopaliskach prowadzonych w rejonie ulicy Nadrzecznej w Częstochowie. Archeolodzy w rejonie skrzyżowania z ulicą Jaskrowską odkopali dawny kościół pod wezwaniem św. Barbary.

Najprawdopodobniej został zbudowany w XVI w.

– mówi Iwona Młodkowska -Przepiórowska, archeolog. Co więcej, przy kościele znajdował się cmentarz, tam zbadano około 200 grobów:

Teren, na którym były prowadzone wykopaliska został dokładnie zabezpieczony, odpowiednio zakopany – obkopany piaskiem, a na nim powstanie dywanik asfaltowy, na którym będzie zaznaczony przebieg tych odkrytych murów – mówiła w naszym studiu Iwona Młodkowska -Przepiórowska. Panią archeolog pytaliśmy też o to czy udało się odnaleźć w ziemi jakieś cenne przedmioty:

To nie jedyne wykopaliska archeologiczne prowadzone w tej chwili w naszym regionie. Iwona Młodkowska -Przepiórowska skończyła właśnie badania na górze Wał w Mstowie. Trwają przygotowywania końcowej dokumentacji. Rozmawiała Katarzyna Fica.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj