Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zdrowym być, czyli propozycja dla seniorów. Od 12 listopada ruszają warsztaty

Facebook Twitter

Uniwersyteckie Centrum Kształcenia Ustawicznego UJD zaprasza seniorów do udziału w bezpłatnych wykładach i praktycznych warsztatach. To zajęcia, które dotyczą ważnych dla nich spraw: zdrowego stylu życia, odżywiania, pielęgnacji czy pierwszej pomocy.

fot. Pixabay

Jak mówi Sylwia Stachurska-Ćwiek, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Ustawicznego, uczestnicy spotkają się w 12-osobowych grupach.

Sylwia Stachurska-Ćwiek: Celem jest upowszechnienie wiedzy o zdrowym trybie życia wśród uczestników powyżej 60 roku życia z Częstochowy i regionu. Zajęcia będą realizowane równocześnie w czterech kameralnych grupach. Wykłady i warsztaty będą prowadzone przez znanych lekarzy nauk medycznych oraz specjalistów z dziedziny dietetyki, kosmetologii oraz ratownictwa medycznego. Na pierwszy cykl projektu mamy 48 miejsc, łącznie przez dwa lata 192.

Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Same zajęcia mają być bardzo zróżnicowane:

Magdalena Myga-Nowak: Chciałybyśmy z kosmetologami pracującymi na Wydziale Nauk o Zdrowiu przybliżyć seniorkom zasady dbania o urodę, ale dbania profesjonalnego. Chciałybyśmy zaprezentować, w jaki sposób pielęgnować skórę dojrzałą, jak podkreślać atuty skóry dojrzałej, ale też np. w jaki sposób kamuflować to, co np. nie wygląda już dobrze

– zapowiada tematykę warsztatów Magdalena Myga-Nowak, prodziekan na Wydziale Nauk o Zdrowiu częstochowskiego uniwersytetu. Seniorzy spotkają się na zajęciach w ramach programu „Zdrowym żyć i aktywnym być” w soboty, inauguracja już 12 listopada. Nie zabraknie również szkoleń związanych z pierwszą pomocą:

Magdalena Myga-Nowak: Myślę, że przypominanie zasad pierwszej pomocy jest bardzo ważne i bardzo istotne w każdym wieku. W przypadku zajęć związanych z pierwszą pomocą, naszym szkoleniowcem będą wykwalifikowane pielęgniarki i przypomną wszystkie zasady związane z bezpieczeństwem w domu i bezpiecznym udzielaniem pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach, które mogą nam się przytrafić w codziennym życiu

– dodaje Magdalena Myga-Nowak. Aby zapisać się na warsztaty, należy wypełnić deklarację uczestnictwa w projekcie. Można pobrać ją ze strony Uniwersyteckiego Centrum Kształcenia Uniwersytetu im. Jana Długosza.

fot. ucku.ujd.edu.pl

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 maja 2024