Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zdobądź rodzinne zaproszenia na Piknik Archeologiczny w Krasiejowie [ZABAWA w Radiu JURA]

Facebook Twitter

Bądź jak Indiana Jones i zdobądź dla swoich bliskich zaproszenie na Piknik Archeologiczny do JuraParku w Krasiejowie. W weekend (25-26.06.) na start wakacji, park w Krasiejowie szykuje rekonstrukcję paleolitycznej wioski.

Będziemy mogli zobaczyć sceny z codziennego życia ludzi sprzed kilkunastu tysięcy lat. Rekonstruktorzy pokażą wszystkim chętnym jak kiedyś wykonywali narzędzia z krzemienia i rogu, jak szyli ubrania, rozniecali ogień i gotowali swoje posiłki z naturalnych składników, gdyż tylko takie były wówczas dostępne.

– czytamy w zaproszeniu do Krasiejowa. JuraPark czynny będzie od 10.00 do 19.00.

Chcesz się wybrać z rodziną?

W Radiu JURA mamy do zdobycia rodzinne zaproszenia na Piknik Archeologiczny w Krasiejowie. To wejściówki do Jura Parku dla 4 osób, do wykorzystania 25 i 26 czerwca.

Przez cały tydzień, od poniedziałku (20.06.) do piątku (24.06.) czekamy na wasze historie, co zaskakującego udało wam się znaleźć? Niesamowity kamyk podniesiony w czasie spaceru? Może wykopany na działce stary pieniądz? A może stary długopis dziadka wyciągnięty z pudeł na strychu?

Wykopane w Radiu JURA

Dziękujemy za udział w zabawie, zakończona!

Piknik Archeologiczny w Krasiejowie

Ludzie epoki lodowcowej pokażą wszystkim chętnym jak wykonywali narzędzia z krzemienia i rogu, jak szyli ubrania, rozniecali ogień i gotowali swoje posiłki z naturalnych składników jakie można było zdobyć w zamierzchłych czasach.

Wszystkie te atrakcje będą odbywały się w rytmie mistycznych dźwięków didgeridoo – specjalnie na tę okazję przyjadą osoby będące wirtuozami tych antycznych instrumentów. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach archeologicznych prowadzonych przez grupę Praosda Rydno i naszych.

Te oraz wiele innych atrakcji na pewno sprawią, że przygody jakie przeżyjecie na Pikniku Archeologicznym zapamiętacie na zawsze.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj