Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zdezynfekuj swoje auto za darmo. Kiedy i gdzie?

Facebook Twitter

Do wzięcia udziału w akcji zachęca mieszkańców prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Szczegóły przekazuje Małgorzata Kmieciak.

Epidemia covid-19 jeszcze nie minęła. Magistrat cały czas apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Wybierając się do sklepu nie zapominajmy o maseczkach. W ten weekend dodatkowo będzie można skorzystać z darmowej dezynfekcji samochodów osobowych. Zaplanowano ją na sobotę (27.06.). Wystarczy podjechać na parking przy ul. Śląskiej przed Urząd Miasta – między 11:00 a 14:00. W przypadku dużego zainteresowania akcja może potrwać nieco dłużej, tak, by wszyscy kierowcy mogli z niej skorzystać. Dezynfekcja w czasie ciągle trwającej epidemii, a jednocześnie w okresie wakacyjnych wyjazdów na pewno się przyda, warto skorzystać i właśnie w taki sposób „odświeżyć” swój pojazd.

dezauto2406live<

Zastosowanie techniki zamgławiania do dezynfekcji pomieszczeń przy użyciu zamgławiacza termicznego, preparatu dezynfekcyjnego od Medisept (polskiego producenta wysokiej jakości preparatów do dezynfekcji i środków utrzymania czystości) oraz nośnika mgły M-FOG, wykazuje – zgodnie z dostępnymi ekspertyzami – dużą efektywność działania w odniesieniu do powietrza oraz dezynfekowanych powierzchni. Zdaniem specjalistów metoda ta może być z powodzeniem stosowana do realizacji zabiegów dezynfekcyjnych w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w obrębie zamkniętych kabin pojazdów.

Akcję dezynfekcji, pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, przeprowadzi nieodpłatnie firma Ecco Logic, przy wsparciu organizacyjnym Urzędu Miasta. Firma współpracuje z miastem praktycznie od początku epidemii koronawirusa. Przeprowadza cykliczne akcje dezynfekcji w Miejskim Szpitalu Zespolonym, dezynfekuje też karetki Stacji Pogotowia, autobusy i tramwaje częstochowskiego MPK. Zajmowała się również m.in. dezynfekcją miejskich ławek w alei Najświętszej Maryi Panny oraz przy Promenadzie Niemena.

Według stanu na 23 czerwca w Częstochowie w izolacji domowej przebywa 6 osób zakażonych koronawirusem, jedna jest hospitalizowana, a 4 przebywają na kwarantannie – po kontakcie z zakażonymi. Od początku epidemii zachorowało 88 osób, a 74 wyzdrowiało.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022