Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zderzenie auta osobowego z karetką we Wręczycy Wielkiej

Facebook Twitter

 Do zdarzenia doszło wczoraj (17.01) rano, około 9.25 na ulicy Częstochowskiej. Ze wstępnych ustaleń kłobuckiej drogówki, wynika, że kierujący karetką, jadąc w kierunku Częstochowy, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, rozpoczął wyprzedzanie jadących przed nim pojazdów. Kierowca jednego z nich, volkswagena, zaczął nagle zawracać. Karetka uderzyła w lewy bok pojazdu.

fot.klobuck.policja.gov.pl

48-letni kierowca volkswagena został zabrany do częstochowskiego szpitala na badania. Na badania zostali również zabrani kierowca i dwie osoby z obsługi karetki. Pacjenta przejęła inna załoga, wstępnie nie stwierdzono aby odniósł obrażenia w wyniku tego zdarzenia. Policja pod nadzorem częstochowskiej prokuratury wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia.

Kierowca karetki był trzeźwy. Stan trzeźwości kierowcy volkswagena, mieszkańca gminy Wręczyca Wielka, zostanie ustalony na podstawie wyników badań krwi, która została od niego pobrana.

fot.klobuck.policja.gov.pl

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tego groźnego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Apelujemy o czujność i ostrożność na drodze!

– piszą na swoje stronie internetowej kłobuccy policjanci.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024