Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zdawalność matury w Częstochowie: Język polski 96%, matematyka 81%

Facebook Twitter

Maturzyści w Częstochowie zdali egzamin dojrzałości na poziomie średniej krajowej, to lepiej niż ogólny wynik w województwie śląskim, ale słabiej niż w pobliskich powiatach. Zdawalność w Częstochowie to 78%.

fot. Pixabay

Od rana 5 lipca absolwenci szkół średnich sprawdzali swoje indywidualne zdobycze punktowe, potem raz jeszcze odwiedzili szkoły, by odebrać świadectwa maturalne. Są podsumowania i wyniki, a zdawalność w naszym rejonie najlepsza okazała się w Kłobucku i Lublińcu – wyniosła 82 i 80 proc. W Częstochowie to nieco ponad 78%. W Myszkowie pułap był niższy wyniósł 66%, a w powiecie częstochowskim poza miastem zdawalność matury to tylko 62%, wynik jeden z najsłabszych w całym województwie.

Jak zwykle problemem była matematyka, bo gdy polski zdało 96%, królową nauk już tylko 81% osób. W skali kraju 6% absolwentów powtórzy maturę za rok, bo oblali więcej niż jeden egzamin. Komu nie poszczęściło się tylko na jednym teście, ma szansę zrehabilitować się na poprawce maturalnej. Takie egzaminy pod koniec wakacji 23 sierpnia. Wcześniej w szkole trzeba złożyć wniosek o zamiarze podejścia do poprawki – czas na to jest do 12 lipca.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lipca 2024