Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zdalne wagarowanie uczniów

Facebook Twitter

Zdalne wagarowanie i unikanie lekcji, to problem, który pojawił się w szkołach w tym roku. Nauczyciele głównie ze szkół ponadpodstawowych obserwują absencję w czasie nauki online.

fot. StockSnap/ Pixabay

Wydział Edukacji w Częstochowie przygotował takie zestawienie. To prawie setka uczniów, którzy nie biorą udziału w lekcjach…

To są uczniowie, którzy są ze szkół ponadpodstawowych i to są uczniowie, którzy nietrwale nie uczestniczą tylko mają nieuczestniczenie powyżej 50%.

To nauczyciele rozpatrują w kategoriach po prostu opuszczania zajęć?

Opuszczania zajęć. Jak rozpoczęło się zdalne nauczanie w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych i mamy tam dokładnie 99 uczniów, z tego 79 jest ze szkół ponadpodstawowych i z tego 20 tylko z jednej szkoły ponadpodstawowej.

„Cyfrowych” wagarowiczów jest jednak mniej niż w okresie normalnej nauki w szkołach, ocenia Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji UM Częstochowy. Pomaga w tym dostępność lepszych narzędzi, nadzór rodziców w domach i zaangażowanie szkoły…

Takich stale nieuczestniczących to jest naprawdę niewielka grupa. Z danych, które zebraliśmy w Wydziale Edukacji jest to niecała setka dzieci. Jest to mniej niż w takim tradycyjnym nauczaniu. Pozytywny skutek miało to doświadczenie wiosenne, gdzie faktycznie te problemy były . Jakość platform i lepsza organizacja na pewno plus większe zwrócenie uwagi na to, że to już nie jest tydzień dwa tylko tu się trzeba przygotować na to, że to może być nawet kilku miesięczny proces.

Teraz dla szkół wyzwanie w postaci przygotowania opieki dla uczniów. Część z nich będzie potrzebować zagospodarowania czasu w szkołach podczas ferii w styczniu…

Przygotowujemy się do ferii w Częstochowie, żeby na tyle na ile oczywiście prawo pozwala też tym dzieciakom zorganizować jakąś tam opiekę. Natomiast powoli przygotowujemy się, jeśli się da, do powrotu, oczywiście zgodnie z prawem. 

Są realne szanse, że uczniowie z klas 1-3 po feriach wrócą do szkół. Mówił Rafał Piotrowski, naczelnik Wydziału Edukacji w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj