Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zdalne przygotowania do matury

Facebook Twitter

Na 2 miesiące przed maturami, w bieżącym roku szkolnym uczniowie mają utrudnione zadanie, by dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości. Większość zajęć, przygotowań i konsultacji w kontaktach z nauczycielami odbywa się zdalnie.

fot. F1 Digitals/ Pixabay

W częstochowskim V Liceum im. Mickiewicza pytaliśmy jak radzą sobie maturzyści:

Myślę, że mamy więcej czasu na przygotowanie się, chociażby nawet to, że odchodzi nam sam dojazd do Częstochowy, gdzie ja mieszkam poza Częstochową i więcej czasu mam na samo przygotowanie się.

I tutaj na Politechnice Częstochowskiej mamy przygotowania i tak samo się uczę w domu wszystkiego.

Z matematyki podstawowej i z informatyki.

Przygotowania jak przygotowania, każde we włąsnym zakresie, korepetycje, dużo webinarów, lekcji online matematyki np. maraton – miałem 10 godzin matematyki jednego dnia. Było ciekawie tej 10 godziny. Cały czas do przodu.

Część z przedmiotów jest szczególnie wymagająca, czego tryb zdalny nie ułatwia

– mówi matematyczka z Mickiewicza – Dorota Magacz.

Jest to trudne zadanie, tym bardziej że matematyka wymaga systematycznej pracy. Wiadomo, że liczą się też przede wszystkim może zdolności, ale też praca systematyczna. Cały czas mobilizujemy uczniów do tej pracy. Umożliwiamy im branie udziału w tych dodatkowych zajęciach oraz konsultacjach. Mogą przyjść do szkoły na umówione spotkanie. Jest to teraz możliwe. Jest jeszcze czas, żeby zmobilizować się i zabrać się ostro do przygotowania do matury

– o nauce zdalnej mówilismy z dyrektor szkoły Małgorzatą Witek.

Praca zdalna jest bardzo trudna. Uczniom jest niestety trudno zmobilizować się do takiej systematycznej pracy. Są organizowane zajęcia dodatkowe, konsultacje w szkole. Co prawda te konsultacje mogą odbywać się tylko w grupach 5 osobowych i wcześniej uczniowie muszą się umawiać z nauczycielem. Już tęsknią za powrotem do szkoły, bo jednak taki bezpośredni kontakt z nauczycielem jest najważniejszy a my jako pedagodzy bardzo tęsknimy też za tym kontaktem z uczniami. Szkoła jest dla uczniów przede wszystkim i pusta szkoła jest taką smutną szkołą niestety.

Maturzyści z Liceum Mickiewicza zdalnie przed egzaminami wspierają też naukę języków obcych. Dodatkowo proponowane są im np. projekcje filmów w oryginale.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj