Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbudował specjalne gniazdo na kominie, aby przyciągnąć bociany, kolejna ptasia akcja na Stradomiu

Facebook Twitter

Bocianie gniazdo na terenie miasta czeka na te ptaki. Taki pomysł wykiełkował w głowie miłośnika ptaków ze Stradomia. Jacek Tomasz Suchomel działał już na rzecz jerzyków i jaskółek, teraz chce zwabić do dzielnicy bocianią parę, nie tylko na wiosnę.

fot. Pixabay

W dzielnicy Stradom mamy tutaj piękne miejsce, które chcemy oddać dla bocianów. Jest to komin o wysokości prawie 8 m. Od pewnego czasu na wiosnę widzimy tu parę bocianów, która się kręci. Właśnie poprosiłem mieszkańca Stradomia, pana Mariusza, by przygotował, zespawał nam specjalną platformę a wkład wiklinowy gniazda zamówiliśmy we Wrocławiu i realizujemy, żeby przyciągnąć bociany do naszej dzielnicy.

Budowa gniazda już się zakończyła, a miejsce do gniazdowania zostało specjalnie wybrane. Otoczenie tej części miasta sprawia, że bociany powinny docenić konstrukcję na jednym z kominów i odnaleźć się w zieleni Stradomia:

To fajne miejsce, dlatego że jest z boku. Tutaj jest staw przy ul. Zaciszańskiej, jest rzeczka Stradomka, dalej są pola, łąki – łąki są koszone, jest stadnina koni, dalej są trzy akweny wodne. Na pewno bociany będą się tu czuły dobrze. Mam nadzieję, że w tym roku właśnie przez takie gniazdo – ładne, które zrobimy pod klucz – zwabimy je i zostaną z nami tutaj już na zawsze, co roku będą zwiastowały nam wiosnę. Jak powitamy bociany, to może i zrobimy konkurs, żeby nadać imiona stradomskim bocianom

– o swoim nowym oryginalnym pomyśle na rzecz ptaków, tym razem bocianów, opowiadał Jacek Tomasz Suchomel.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj