Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbojkotujmy dzisiaj Black Friday – zachęcają częstochowian członkowie eko-fundacji

Facebook Twitter

Bojkotujemy Black Friday, mówią pomysłodawcy akcji z ekologicznej Fundacji Rething, która prężnie działa w Częstochowie. Jej działacze chcą być jak najbardziej eko i zorganizowali akcję wymierzoną w święto zakupoholików.

fot. facebook.com/rethingczestochowa/

Pomysł na Anty Black Friday jest prosty, a każdy odpowiedzialny mieszkaniec może się do niego dzisiaj (26.11.) przyłączyć.

Zachęcamy mieszkańców Częstochowy do tego, aby zadeklarowali, że nie będą brali udziału w Black Friday. Polega to na tym, że każdy może sobie zrobić zdjęcie ze specjalnie przygotowaną ramką, która informuje – Nie kupuję w Black Friday i takie zdjęcie może umieścić w swoich mediach społecznościowych, a my w związku z tym wyrzeczeniem, którego podejmuje się ta osoba, podarujemy pięć wybranych przedmiotów z naszego sklepu charytatywnego.

Wystarczy odwiedzić punkt prowadzony przez fundację w centrum miasta

– mówi prezes fundacji – Małgorzata Terrero-Rozmus. Zamiast kupować kolejne przedmioty w okazyjnych cenach, dajmy drugie życie tym, które już mamy. Piątkowa akcja to protest przeciwko nadmiernemu kupowaniu podczas Black Friday:

Wielkie święto konsumpcjonizmu, w Polsce na szczęście nie aż tak bardzo, ale widzimy często ludzi w Stanach rzucają się w tym dniu na przecenione rzeczy, których nie potrzebują, które kupują w Black Friday tylko dlatego, że są tańsze, jest okazja. Robią nieprzemyślane zakupy rzeczy, które tak naprawdę nie są im niezbędne. Dlatego zrodził się pomysł, żeby ten Black Friday zbojkotować

– przekonywała nas do eko-odpowiedzialności Małgorzata Terrero-Rozmus.

fot. facebook.com/rethingczestochowa/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj