Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbliżająca się zima to niestety sezon na gorszą jakość powietrza w miastach

Facebook Twitter

Z tym samym problemem co roku musi zmierzyć się Częstochowa. Jak na razie, mimo trwającego sezonu grzewczego, mamy raczej niski poziom zanieczyszczenia, informuje magistrat.

Urzędnicy zachęcają jednak mieszkańców do sprawdzania poziomu smogu na bieżąco:

Andrzej Szczerba: Mamy ogólnodostępną sieć czujników, którą założyliśmy cztery lata temu, po to aby mieszkańcy mogli z niej korzystać, programując swój czas tak by np. nie uprawiali sportu lub rekreacji w czasie kiedy to zapylenie w mieście jest dość wysokie i ze względu na stan zdrowia nie wskazane byłby te czynności na świeżym powietrzu.

– jak przypomina Andrzej Szczerba, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta, stan jakości naszego powietrza monitorują stale 24 czujniki. Są zamontowane głównie na szkołach:

Andrzej Szczerba: Dzieci i młodzież, która wchodzi do szkoły mają na bieżąco pogląd na stan powietrza. Wiadomo, że są to te osoby, które później przekazują te informacje szerzej np. rodzicom (…).

Na niektórych budynkach w Częstochowie zostały założone dodatkowe tablice świetlne, które na bieżąco prezentują szczegółowe dane o zanieczyszczeniach w mieście. O smogu mówiliśmy z Andrzejem Szczerbą, naczelnikiem Wydziału Ochrony Środowiska.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2022