Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Na wspólne witanie Nowego Roku zaprasza też Olsztyn, Janów oraz Kłobuck

Przywitaj Nowy Rok w okolicznych miejscowościach. Mniejsze od Częstochowy gminy także starają się zagospodarować dla mieszkańców i przyjezdnych wieczór sylwestrowy. Atrakcji nie zabraknie w Olsztynie.

fot. Jurajska Gmina Olsztyn

Szacowany czas czytania: 01:21

Jurajska gmina Olsztyn poleca swoje atrakcje.

Tomasz Kucharski: Tradycyjnie bawimy się co najmniej dwie godziny na rynku w Olsztynie. Nie będzie pirotechniki, czyli nie strzelamy, aby nie straszyć zwierząt. Przede wszystkim będzie pokaz laserowy, co najmniej 30 minutowy – szykujemy na tę noc, żeby godnie powitać Nowy Rok. Bardzo serdecznie zapraszamy. Będzie muzyka dyskotekowa, będzie można potańczyć, pojeździć na łyżwach, przywitać z nami Nowy Rok.

– zachęcał burmistrz miasta i gminy Olsztyn – Tomasz Kucharski.

Sylwester 2025. Gdzie jeszcze możemy go spędzić?

Jest więcej propozycji jak spędzić interesująco i szampańsko ostatni wieczór w starym roku.

Mieszkańcy regionu będą mogli wspólnie powitać Nowy Rok też na Rynku w Janowie. Sylwestrowa zabawa plenerowa rozpocznie się tutaj o godzinie 20:30. W programie wśród wykonawców jest Robert Rozmus. Kulminacyjnym momentem będzie pokaz fajerwerków.

Zaprasza też do siebie Kłobuck na Rynek im. Jana Pawła II. Impreza rozpocznie się o godzinie 22:00. Na scenie wystąpi zespół No Name, a organizatorzy zaplanowali także gry i zabawy. Plenerowe spotkanie potrwa do 2.00 w nocy.

W Częstochowie Sylwester na Placu Biegańskiego to nie wszystko. Gala Sylwestrowa zagości też w Filharmonii Częstochowskiej. Pożegnanie Starego Roku w rytmie największych przebojów opery, operetki i musicalu proponuje Orkiestra Symfoniczna pod batutą Adama Klocka i z udziałem licznych gości, to już od godz. 20.00. Z kolei Sylwester w Teatrze Mickiewicza zaplanowano „w rytmie pomyłek” z kabaretem muzycznym, na dwóch wieczornych spotkaniach. Zabawę można zacząć już od godz. 18.00.

Autor: M. Osyra.

 

REKLAMA