Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbliża się święto boksu w Częstochowie!

Facebook Twitter

Organizacja Polsat Boxing Promotions wraca do Częstochowy! Drugiego września w Hali Polonia fani zobaczą aż jedenaście pojedynków, w tym siedem zawodowych i cztery olimpijskie.

W walce wieczoru wystąpią dwaj lokalni bohaterowie – reprezentujący królewską kategorię wagową – Marcin Siwy i Kamil Sokołowski z którym rozmawialiśmy o przygotowaniach do walki.

Walka już była planowana nawet rok temu, także teraz padła propozycja w sierpniu i od razu ją przyjąłem bez zastanowienia. Jedynie chodziło o ilość rund, bo dostaliśmy informację parę dni przed sierpniem, także 10 rund w 4 tygodnie tygodnie, to byłoby mało. 8 rund to wystarczająco.

Radio Jura: W przygotowaniu jesteś cały czas. Często jest tak, że się przygotowuje pod swojego rywala.

Okres przygotowań to 8 tygodni minimum. Tu się musiałem zmieścić w 4 i pół tygodnia. Ja trenuję cały czas, więc nie startuję od zera. Po prostu trzeba było przycisnąć trochę mocniej.

Radio Jura: Jak to jest walczyć w Częstochowie, w rodzinnym mieście? Dawno nie miałeś takiej okazji.

Nie miałem okazji. Fajna walka, jak sama nazwa mówi „Bitwa o Częstochowę”, dwa nazwiska z Częstochowy. Na pewno jakaś presja jest, i z mojej strony i z Marcina pewnie też, bo jest dużo moich i jego znajomych, i na pewno będziemy chcieli się oboje dobrze pokazać.

Radio Jura: Co słychać w Twoim sportowym życiu?

Moje sportowe życie jest bardzo ciężkie, bo nie mam żadnych sponsorów. Na co dzień pracuję, jak większość zawodników. Czasami biorę wyzwania z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Na razie się koncentrujemy na walce z Marcinem. Nie wiem, co będzie po tej walce. Jeśli wygram, na pewno dostanie znowu dobrą ofertę. Jeśli przegram, będę musiał się zastanowić, co dalej zrobić ze sobą.

Teraz przygotowuję się w Katowicach u dr Chyckiego i tu w Częstochowie w Klubie Azja Gym z Norbertem Anzorge.

Radio Jura: Kto Ci będzie sekundował? Kogo zaprosiłem na tę galę do współpracy?

Na co dzień współpracuję z menadżerem Łukaszem Rostkowskim, on będzie też w moim narożniku, będzie też Norbert Anzorge. W przygotowaniach pomógł mi Wiesław Zieliński z Kantoru Omega, który znajduje się w Alejach, także bardzo mu dziękuję. Jego pomoc naprawdę mi pomogła.

Radio Jura: To jest półzawodowstwo, a bez finansowania jest ciężko.

Bardzo ciężko, bo trzeba brać swój budżet. To trzeba jakoś godzić.

– mówił Kamil „Sokół” Sokołowski z którym rozmawiał Paweł Stępniewski. Polsat Boxing Promotions 9 już 2 września w Hali Polonia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj