Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbliża się Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”

Facebook Twitter

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!” po raz "prawie" dziesiąty odbędzie się w Częstochowie. Literacka impreza rusza tuż po wakacjach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia będzie wolny.

Festiwal w tym roku obchodzi jubileusz i powinna to być 10. edycja, ale ze względu na nietypową sytuację w kraju związaną z pandemią, będzie miał edycję specjalną 9 i ¾ i już od 14 do 20. września – miejmy nadzieję, że nic się nie zmieni – festiwal obędzie się jak co roku w Częstochowie.

Organizatorzy tegorocznej edycji ujawniają już nazwiska pierwszych zaproszonych gości:

Udało nam się zaprosić kilka osób nominowanych do najważniejszych nagród – Nike i Gdyni, czyli Pawła Piotra Reszkę czy Mikołaja Łozińskiego. Dominika Słowik dostała co prawda Paszport Polityki i niestety przestrzeliłam z nominacjami, spodziewałam się, że tę do Gdyni na pewno otrzyma, ale okazuje się, że nie. Mimo wszystko książka „Zimowla” warta jest przeczytania – nas bardzo zainteresowała, nam się podobała, więc z tego tytułu też ją oczywiście zapraszamy. Myślę, że gwiazdą, która przyciągnie całe rodziny jest Marta Dymek i jej cykl „Jadłonomia po polsku”, który pokazuje jak gotować ciekawie, bezmięsnie i jest on pięknie wydany przez Wydawnictwo Marginesy. Nie obędzie się też bez debat. Jedna z nich będzie dotyczyć literatury gatunkowej, czyli fantastyki.

– informuje Sylwia Góra, jedna z organizatorek festiwalu Czytaj!. Szczegóły znajdziecie na stronie www.festiwalczytaj.pl.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj