Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbliża się data otwarcia Centrum Usług Komunalnych w naszym mieście

Facebook Twitter

Od 1 kwietnia w naszym mieście ma działać Centrum Usług Komunalnych. Zastąpi jedną z sekcji Częstochowskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

fot. czestpchowa.pl

Przeobrażenie wiąże się głównie ze zmianami personalnymi, jednak jest plan aby nowy podmiot zajął się w mieście utrzymaniem czystości czy pielęgnacją miejskiej zieleni:

Zadania które prowadził Dział Usług Zewnętrznych będą przejęte przez nową komórkę, czyli Centrum Usług Komunalnych. W tej chwili prowadzimy takie działania jak nabór dyrektora, kadrowej, księgowej. Są plany aby w przyszłości wprowadzić dodatkowe usługi np. pielęgnacja zieleni, nie jest też wykluczone, że rozważmy transport odpadów. W tej chwili mamy tak dobrą stawkę, że właściwie byłoby to nie do końca opłacalne, bo jeżeli ktoś ma sprzęt i zna się na tym, taka usługa wychodzi taniej niż stworzenie nowej komórki i wprowadzenie nowych działań.

A jeśli chodzi o transport odpadów, to jak w tym momencie częstochowianie radzą sobie z segregacją śmieci, bo to też wpływa na koszty wywozu śmieci?

Bardzo dobrze wygląda zbiórka selektywna w zabudowie jednorodzinnej, a kłopot jest w tej wielorodzinnej, czyli przy blokach. Wynika z wielu względów. Po pierwsze, nie jesteśmy nauczeni by odpady segregować, po drugie nie ułatwiają tego wiaty śmietnikowe (…).

– mówił Łukasz Kot – dyrektor usług zewnętrznych w CzPK.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj