Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbliża się 14. edycja zasłużonego częstochowskiego festiwalu Hot Jazz Spring

Facebook Twitter

Nie zabraknie stałych elementów programu, zapraszanych specjalnie na tę okazję gwiazd i jazzu pod gołym niebem. Przy okazji Festiwalu ze śpiewającym krukiem w herbie, w Częstochowie będzie świętował zespół Swing Workshop Wojciecha Kamińskiego - od dawna związanego z Międzynarodowym Festiwalem Jazzu Tradycyjnego.

Tadeusz Ehrhardt-Orgielewski, dobry duch całego przedsięwzięcia oraz lider Five O’Clock Orchestra zapowiada niespodzianki festiwalowe. Polskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego zaprasza częstochowian oraz osoby przyjezdne wraz z Filharmonią Częstochowską już od jutra (07.06.) do 10 czerwca. Wśród nowych pozycji w programie imprezy jest np. tematyczne „Spotkanie w Nowym Orleanie”. To takie koncerty które mają z jazzem trafić do najmłodszych. Wśród tegorocznych gwiazd są: Scott Hamilton, Boney Fields czy Peter Mante Gospel Project z USA ale też Abi Wallenstein Spirit Of The Blues.

Hot Jazz Spring po raz 14. od jutra w Alejach, Filharmonii Częstochowskiej i w Jazz Klubie Five O’Cock. Przewidziano w piątek (08.06.) tradycyjną nowoorleańską paradę i wręczenie konkursowej statuetki Swingującego Kruka. Imprezie patronuje Radio Jura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj