Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbiórki odzieży w szkołach w eko – programie. Mogą przyłączyć się kolejne placówki z miasta i regionu

Facebook Twitter

Ruszyły zbiórki odzieży w szkołach. Fundacja Digital University i Ubrania Do Oddania wspólnie promują odpowiedzialność ekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Dlatego zachęcają częstochowskie placówki oświaty do organizowania zbiórek ubrań. Wszystko po to by dać ubraniom drugie życie.

fot. Pexels / pixabay.com

Przy okazji zyskać mogą same szkoły.

Elżbieta Wojciechowska: Chcemy uczyć ich podejmowania świadomych, proekologicznych decyzji. Chcemy pokazać, że często w domu mamy dużo niewykorzystanych rzeczy, którym możemy nadać drugie życie. Zachęcamy do organizowania wymian między uczniami i pokazujemy, gdzie przekazać niepotrzebne rzeczy aby zostały właściwie wykorzystane. Współpracujemy z marką „Ubrania do oddania”, która za każdy kilogram zebranej odzieży wpłaci złotówkę na rzecz Uniwersytetu Sukcesu. To program, który pomaga młodym kobietom rozpocząć karierę w IT.

– mówi Elżbieta Wojciechowska, prezes fundacji. Zbieraj, wymieniaj, pomagaj i wygrywaj – organizatorzy polecają uczniom swoje eko wyzwanie. Na szkolne zbiórki można przynosić odzież, buty i dodatki. Szkoły, które najbardziej zaangażują się w wyzwanie, otrzymają nagrody: warsztaty o odpowiedzialnej modzie. Programowi towarzyszą szersze działania ekologiczne:

Elżbieta Wojciechowska: Jego celem jest wyposażenie odbiorców w aktualną i poparta badaniami naukowymi, wiedzę oraz kształtowanie świadomości i postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Do programy mogą zapisać się nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach programu przygotowaliśmy bezpłatne webinary online, scenariusze lekcji, i szereg materiałów dydaktycznych. Prowadzimy też działania aktywizujące uczniów, aktualnie trwa konkurs filmowy eko-moda, a uczniowie mogą swoje prace przysyłać do 23 stycznia. Szczegóły na naszej stronie internetowej www.beeko.edu.pl

Elżbieta Wojciechowska przypomina, że przemysł modowy odpowiada za 10% globalnej emisji dwutlenku węgla i 1/5 produkcji plastiku, dlatego warto być bardziej ekologicznym. Zbierając ubrania, można wygrać cenne eko – warsztaty dla szkoły. Zbiórki w szkołach można organizować do końca stycznia.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj