Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbiórka dla zwierząt z częstochowskiego Schroniska przy ul. Gilowej

Facebook Twitter

Przez ponad tydzień trwa zbiórka dla zwierząt z częstochowskiego Schroniska przy ul. Gilowej. Można jeszcze do 27 maja przekazać pomoc dla podopiecznych czworonogów odwiedzając Centrum Handlowe M1.

Zbiórka dla zwierząt z częstochowskiego Schroniska przy ul. Gilowej
fot. czestochowa.pl

Najwięcej trafia tu oczywiście karmy dla psów, ale potrzeby placówki opiekującej się zwierzakami są różnorodne:

Marta Pasieka: Jeśli chodzi o inny asortyment, to oczywiście wszelkiego rodzaju zabawki, środki do pielęgnacji, ale nawet też takie środki, które mogą pomóc w ogólnie w pracy, w funkcjonowaniu schroniska, czyli środki czystości, które na co dzień również zużywamy, które są nam również potrzebne. Bliżej jesieni na pewno będą to koce, ręczniki i jeszcze troszeczkę czasu do tego momentu jest.

– jak podkreśla Marta Pasieka, można na wiele sposobów przyczynić się do pomocy na rzecz podopiecznych Schroniska. Można oddać też np. plastikowe nakrętki:

Marta Pasieka: To jest akcja, która trwa u nas już kilka lat. Częstochowianie i nie tylko. Przyjeżdżają tutaj z ogromnymi ilościami nakrętek, dzięki którym możemy cały czas poprawiać komfort życia zwierząt. Oczywiście nie za pomocą nakrętek, ale za pomocą środków, które możemy spożytkować na poprawę tych warunków, które obecnie są.

Miłośnicy zwierząt są jednak przede wszystkim poszukiwani, aby dać zwierzętom prawdziwy dom. Pracownicy zachęcają aby znaleźć w placówce kota czy psa, którego zabierzemy ze schroniska. Możliwe są też adopcje wirtualne:

Marta Pasieka: Wybieramy na stronie pupila, który nam się spodoba i możemy co miesiąc wspierać go finansowo w zależności od tego jaki to jest piesek, czy duży czy mały. Jest to wszystko opisane dokładnie na stronie. Także jeżeli ktoś chciałby wspierać zwierzęta, nie może mieć swojego pupila. Zawsze może tutaj skorzystać z tej formy adopcji wirtualnej. Szukamy dla naszych zwierzaków kochających, odpowiedzialnych domów, ludzi, którzy będą szczerze kochać i dbać o te zwierzęta, które my tutaj u siebie na ten moment posiadamy. Dlatego też zapraszamy czy do schroniska osobiście, czy na naszą stronę internetową po to, aby zapoznać się z naszymi mieszkańcami.

– zapraszała na ul. Gilową – Marta Pasieka, inspektor ds. promocji i administracji w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj