Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zbiórka dla bezdomnych zwierząt

Facebook Twitter

Przed świętami nie zapomnijcie o bezdomnych zwierzętach – apeluje Młodzieżowa Rada Miasta. Młodzi częstochowianie rozpoczęli zbiórkę darów dla częstochowskiego schroniska oraz organizacji i stowarzyszeń zajmujących się niesieniem pomocy bezdomnym czworonogom.

Akcja odbywa się pod hasłem „charytatywnie dla zwierząt”.

W tych trudnych czasach zdecydowanie musieliśmy postawić na nowe zasady bezpieczeństwa w trakcie zbiórki. W tym roku nie zbieramy w każdej szkole, choć dużo szkół już w tym momencie włączyło się – mogę powiedzieć – już około 20 szkół jest zaangażowanych w zbiórkę. Natomiast w tym roku to my jako organizatorzy, żeby jak najbardziej zmniejszyć przepływ ludzi, odbieramy wszystkie dary, wszystkie artykuły, które wszyscy przygotują. W tym momencie nie mamy zaplanowanej takiej objazdówki, natomiast możemy wesprzeć zwierzaki również stacjonarnie w weekend 19 i 20 grudnia w godzinach 10-14 w Jagiellończykach. Będziemy czekać na Państwa obok apteki na parterze oraz na pierwszym piętrze i tam będzie można przynosić wszystkie artykuły, które mogą pomóc zwierzętom w tym roku

– podkreśla Jakub Sikora – przewodniczący MRM. Jakie artykuły są zbierane?

Właściwie pomagamy wszystkim zwierzętom. Tak jak co roku pomagamy również zwierzakom z fundacji, pomagamy zwierzakom z innych schronisk poza Częstochową. Także w tym roku również dzielimy jak co roku dary na pobliskie schroniska i fundacje. W tym roku na pewno zbieramy dużo artykułów takich jak jedzenie i coś, co pozwoli najbardziej przetrwać zimę zwierzakom – to właśnie koce, leżanki, siano, słoma –  w to w tym roku brniemy.

Do kiedy potrwa zbiórka?

Zbiórka potrwa do 21 grudnia. 22 grudnia będzie ostateczny termin, w którym będziemy mogli odebrać artykuły. Zaś 23 w czasach niestety epidemii będziemy musieli w mniejszym gronie przekazać dary do schroniska. W tym roku organizatorami akcji są Aktywna Częstochowa, CzestoKocham, Zespół Szkół Technicznych oraz Młodzieżowa Rada Miasta a sama akcja objęta została patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. 

W trakcie poprzedniej edycji udało się zebrać dwie i pół tony karmy oraz około 450 koców, leżanek i innych przydatnych artykułów. Więcej informacji nt. zbiórki znajdziecie na facebookowym wydarzeniu akcji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj