Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zauważmy potrzeby zwierząt i wspomóżmy schronisko. Zbliża się głosowanie w B.O. w Częstochowie

Facebook Twitter

Zbliża się głosowanie na projekty zadań do Budżetu Obywatelskiego dla Częstochowy. Aktualnie trwa etap promocji zadań, a kolejne podmioty apelują o takie wsparcie i uwagę. Na pewno mieszkańcy co roku zauważają potrzeby psów i kotów, chętnie w budżecie wskazując na zadania związane ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt.

Dzięki B.O. wiele się tutaj zmieniło:

Co roku jesteśmy wdzięczni za każdy oddany głos, ponieważ dzięki państwa głosom nasze schronisko wygląda tak jak wygląda. Są coraz lepsze warunki. W zeszłym roku mogliśmy zmienić trochę zasady żywienia, kupić specjalistyczną karmę dla naszych zwierząt. Coraz więcej starszych zwierząt przebywa w schronisku, które potrzebują dobrej opieki, przejawia się to w podawaniu odpowiedniej karmy. Ja co roku zawsze dziękuje i zawsze będę to robić. Jest nam niezwykle miło, że państwo cały czas o nas pamiętają i na nas głosują

– mówi Marta Pasieka z częstochowskiego schroniska dla psów i kotów przy ul. Gilowej. I w tym roku placówka liczy na wsparcie zadania związanego z poprawą bytowania zwierzaków:

W tym roku apelujemy i zachęcamy wszystkich do zagłosowania. Przede wszystkim modernizacja budynku B, w którym przebywają aktualnie nasze zwierzęta, ale nie tylko, bo też zakup nowego samochodu do schroniska. Niestety panuje tam dosyć spora wilgoć, która przy warunkach zimowych nie jest zbyt komfortowa dla zwierząt, które w większości są starsze i potrzebują ciepła. Modernizacja tego budynku na pewno wpłynie na komfort zwierząt, które tam przebywają. Na pewno trzeba w odpowiedni sposób odwodnić ten budynek, zmienić ogrzewanie, a także wyrównać posadzki, które są źle wyprofilowane.

O Budżecie Obywatelskim i potrzebach częstochowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt rozmawialiśmy z Martą Pasieką. Przypomnijmy, że zadania pozytywnie zweryfikowane i wskazane przez mieszkańców doczekają się realizacji w 2022 roku. Internetowe oddawanie głosów tym razem rozpocznie się 20 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj