Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o skatowanie trzymiesięcznego syna

Facebook Twitter

Trzymiesięczny chłopiec z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala na Parkitce. Lekarze zawiadomili prokuraturę. Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej Romuald Basiński, wszystko wskazuje na to, że doszło do pobicia dziecka przez jego ojca.

Śledczy badają wszystkie okoliczności sprawy. Jednak, chociaż mężczyzna nie przyznaje się do popełnienia tego okrutnego czynu, to jednak prokurator nie ma wątpliwości, kto dokonał pobicia niemowlaka:

Prokurator postawił 36-letniemu mężczyźnie zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała u 3-miesięcznego Krzysia. Mężczyzna wówczas sam opiekował się synem. Dziecko doznało krwiaków mózgu, wymagało reanimacji. Zatrzymano mężczyznę, który został tymczasowo aresztowany. Złożył wyjaśnienia, nie przyznaje się do popełnienia tego przestępstwa, jednak materiały dowodowe, którymi dysponujemy, pozwalają nam na obronę tezy, że doszło do działania celowego, świadomego uszkodzenia ciała dziecka.

Matka chłopca na razie odpowiada jako świadek, prokurator będzie jednak wnioskował o pozbawienie praw rodzicielskich obojga rodziców.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj