Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zatroszcz się o dane osobowe!

Facebook Twitter

Na 24 stycznia są zaplanowane obchody Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych. W tym roku szczególnie ważne, są związane ze zmieniającymi się przepisami dotyczącymi ochrony naszych danych. Te informacje chrońmy szczególnie, przypominają specjaliści.

Jak informują nas słuchacze, do częstochowian dostarczane są pisma z wielu instytucji, które z powodu aktualizacji danych o klientach, proszą nas o wypełnienie ankiet. Czy powinniśmy się zgadzać na przedstawianie ofert, zaznaczać w nich zgodę czy odmowę, a wreszcie czy trzeba odpisywać na takie pisma?

Mówi Magdalena Celeban, częstochowska koordynatorka projektu Twoje Dane Twoja Sprawa, która uczula na nieświadome publikowanie swoich wrażliwych danych. Pisma z wielu firm mają napływać do naszych domów w kolejnych tygodniach i miesiącach, bo firmy zgodnie ze zmianą przepisów w tym zakresie muszą wystąpić do nas o pewne zgody na wykorzystanie posiadanych danych…

Mówi Magdalena Celeban, która jednocześnie poleca specjalistyczne bezpłatne szkolenia dla częstochowian. W ramach Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych 19 stycznia odbędzie się szkolenie dla placówek oświatowych, firm i organizacji pozarządowych w Parku Przemysłowo-Technologicznym. Z kolei ważne informacje dla mieszkańców w tematyce nowych regulacji prawnych, specjaliści przedstawią 24 stycznia w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj