Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zaszczep się przeciwko grypie – z miejskiego lub rządowego programu, zachęca Urząd Miasta

Facebook Twitter

Blisko tysiąc częstochowian skorzystało już z miejskiego programu szczepień przeciwko grypie. Samorząd darmowe szczepionki wzorem poprzednich lat zapewnia konkretnym grupom mieszkańców. To osoby przewlekle chore, seniorzy oraz przedszkolaki.

fot. Angelo Esslinger/ Pixabay

Tegoroczna pula została już prawie wykorzystana, ale jest jeszcze szansa na darmowe szczepienie.

Na bezpłatne szczepienia zaprasza Przychodnia Lekarska Północ, w nie są tylko te szczepionki dostępne, przy ul. Andersa 12, tel. 34 362 44 94 lub 660 781 815. Szczepienia są wykonywane od poniedziałku do piątku, w godz. od 10:00 do 17:00, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

Jak tłumaczy Włodzimierz Tutaj – rzecznik UM, w najbliższych tygodniach w Częstochowie będzie także realizowany program Ministerstwa Zdrowia związany ze szczepieniami przeciwko grypie.

Będzie więc kolejna pula preparatów i osób, które mogą skorzystać z zabezpieczenia przeciwko grypie

– zapowiada magistrat.

Chętni będą mogli zgłaszać się do wybranego punktu szczepień i zamówić termin. Mapa punktów jest dostępna na stronie pacjent.gov.pl. Szczepionki mają pochodzić z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, natomiast na razie nie wiemy, jak będzie z realną dostępnością szczepionek, ponieważ do tej pory były problemy z jej dostępnością dla grup zawodowych, które już teraz miały prawo się bezpłatnie szczepić przeciwko grypie

– informował nas rzecznik częstochowskiego ratusza – Włodzimierz Tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj