Zasłużone zwycięstwo Skry Częstochowa.

Skra Częstochowa wygrała ze Zniczem Pruszków 2:1, w meczu 10 kolejki 2 ligi, rozegranym w sobotę (21.09) na stadionie przy Loretańskiej. Było to bardzo dobre spotkanie w wykonaniu częstochowian, a zwycięstwo mogło być bardziej okazałe.

Po bezbramkowej, ale rozgrywanej w dobrym tempie pierwszej połowie, druga część meczu przyniosła kibicom spore emocje. W 54 minucie Skra objęła prowadzenie – Danian Pavlas doskonale podał do Dawida Wolnego, który znalazł się w sytuacji sam na sam. Napastnik Skry zachował duży spokój i pokonał bramkarza gości. Od tego momentu gra Skry wyglądała jeszcze lepiej, a w 64 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Skutecznym egzekutorem okazał się Wolny, zdobywając swojego drugiego gola w meczu. Po stracie drugiej bramki goście rzucili się do ataku, Skra szukała swoich szans w kontratakach. Częstochowianie mieli kilka doskonałych okazji (min. strzał w poprzeczkę Pavlasa), brakowało jednak skuteczności. W doliczonym czasie gry Znicz Pruszków strzelił gola kontaktowego, ale na wyrównanie zabrakło czasu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Było to bardzo ważne, trzecie zwycięstwo Skry w tym sezonie. Gratulujemy!

Skra – Znicz Pruszków 2:1 (0:0)

1:0 Wolny (54 min.), 2:0 Wolny (64 min., karny), 2:1 Nojszkowski (90 min.)