Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zaskakujące zmiany w kadrze szkoleniowej Rakowa

Facebook Twitter

Z klubem z Limanowskiego żegna się Maciej Kędziorek. Asystent Marka Papszuna, współpracował z Rakowem od kwietnia 2016 roku. Był drugim trenerem pierwszego zespołu Czerwono-Niebieskich. Wspólnie z zespołem awansował najpierw do I ligi, a potem do Ekstraklasy. Raków na razie nie informuje o powołaniu na to stanowisko nowej osoby.

W składzie Rakowa pojawił się za to nowy zawodnik. Do drużyny dołączył Fran Tudor, 24-letni prawy obrońca. Chorwat przechodzi do Rakowa na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. Klub zastrzegł sobie możliwość przedłużenia umowy o kolejne dwa lata.

Fran Tudor urodził się w Zagrzebiu, mierzy 173 cm wzrostu i waży 68 kg. Swoją przygodę z piłką zaczynał w drużynach juniorskich miejscowego Dinamo, a następnie trafił do NK Zagrzeb. Na początku sezonu 2014/2015 przeniósł się do Grecji, gdzie zaliczył krótki epizod w Panathinaikosie Ateny. Po pół roku powrócił do ojczyzny i dołączył do Hajduku Split. W latach 2015-2019 wystąpił w 109 meczach chorwackiej ekstraklasy, w których zdobył 15 bramek i zanotował 14 asyst. Fran Tudor jest także trzykrotnym reprezentantem Chorwacji, w której zadebiutował 11.01.2017 r. w meczu towarzyskim przeciwko Chile.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj