Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zarzuty dla pseudokibiców z Częstochowy. Studentom z Nigerii i Konga grozili śmiercią

Facebook Twitter

Do 5 lat więzienia grozi czterem pseudokibicom, którzy zostali zatrzymani przez częstochowskich kryminalnych. Mężczyźni wypchnęli z trybun stadionu, chcących obejrzeć mecz, studentów z Nigerii i Konga. Grozili im śmiercią, obrzucili ich wyzwiskami na tle rasistowskim.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Poszkodowani powiadomili po kilku dniach policję. W trakcie śledztwa policjanci analizowali nagrania z monitoringu. Wytypowali i zatrzymali czterech mieszkańców Częstochowy. Podczas zatrzymania jednego z nich, znaleziono kije bejsbolowe, siekierę i przedmiot przypominający broń.

Okazało się też, że 42-latek i jego 47-letni kolega na początku października przed meczem piłkarskim rozgrywanym w Łodzi naruszyli nietykalność cielesną policjantów na służbie. 47-latek dodatkowo odpowie za propagowanie ustroju faszystowskiego. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu 47-latek trafił na 2 miesiące do aresztu, natomiast 42-latek i 31-latek zostali objęci policyjnym dozorem i musieli wpłacić poręczenie majątkowe. Za znieważenie osób na tle przynależności narodowej grozi do 5 lat więzienia.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023