Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zarządzanie na medal, czyli konkurs PCz dla zdolnych z liceów i techników

Facebook Twitter

Politechnika Częstochowska wychodząc na przeciw oczekiwaniom młodzieży, ale i rynku pracy przygotowała już II edycję konkursu interdyscyplinarnego ”Zarządzanie na medal”.

fot. wz.pcz.pl

W tym roku zgłosiła się młodzież z liceów i techników, która może pochwalić się ogromną wiedzą z ekonomii, zarządzania przedsiębiorstwem w zakresie: logistyki, marketingu, informatyki, przedsiębiorczości czy finansów.

Iwona Otola: Tegoroczna edycja jest zdecydowanie szersza, ponieważ nie mamy zasięgu sprecyzowanego, tak jak to było w pierwszym konkursie. Natomiast on jest skierowany do uczniów szkół średnich, do klas trzecich i czwartych, które później mogą zapoznać się z przedsiębiorczością, z zarządzaniem, z finansami na naszym wydziale. Więc to jest ta pierwsza możliwość styku się z takimi przedmiotami finansowo zarządczymi.

Jak mówi Iwona Otola, dziekan Wydziału Zarządzania, chętnych zainteresowanych tematem w tym roku nie brakowało. Zgłosili się nie tylko uczniowie liceów i techników z Częstochowy:

Iwona Otola: Nie jest to tylko region częstochowski, ponieważ mamy zgłoszenia także z regionu łódzkiego oraz opolskiego. Ten konkurs ma taką bardzo fajną rzecz. Najpierw to my uczniom dajemy wiedzę, ponieważ oni uczestniczą u nas w warsztatach i dopiero po tych warsztatach mając wiedzę oni na tej podstawie piszą casy, robią prezentacje. Etap drugi, na którym będą uczniowie pisali case tady i etap trzeci, na którym najlepsze wyłonione case tady będą musieli zaprezentować w formie prezentacji, omówić dlaczego akurat taki case wybrali.

Na Politechnice, wśród młodzieży biorącej udział w konkursie, profesorowie widzą oczywiście kandydatów na przyszłych studentów:

Iwona Otola: Chcemy po pierwsze zapoznać uczniów z uczelnią wyższą. Czasami jest to ich pierwszy kontakt na naszym wydziale i oglądają jak w ogóle wygląda uczelnia wyższa, jak to funkcjonuje. To jest troszeczkę inna rzecz niż szkoła średnia, Tutaj nie ma dzwonków, tutaj troszeczkę inaczej życie się się dzieje, więc mają taką możliwość zobaczenia nas, jak my pracujemy. To chyba jest dla nich fajne, ponieważ ta pierwsza edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. W tej chwili mamy 130 zgłoszeń. Sądzę, że to już będzie taki coroczny konkurs.

– o konkursie „Zarządzanie na medal” mówiła w Radiu Jura – Iwona Otola, dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024