Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zarząd Dróg z częstochowskim MPK wprowadza nowe procedury dla pasażerów autobusów i tramwajów

Facebook Twitter

Są oczywiście związane z zapobieganiem potencjalnemu zarażeniu wirusem w naszym mieście.

fot. www.mpk.czest.pl

Przewoźnik prosi podróżujących o zachowanie wzmożonej higieny.

Zostały podjęte kolejne kroki organizacji przejazdów i obsługi pasażerskiej. Do odwołania zwiększa się liczba profilaktycznego odkażania autobusów i tramwajów zjeżdżających do zajezdni MPK przez użycie specjalnych preparatów na bazie alkoholu. Do odwołania zwieszone zostało również użycie przycisków otwierających drzwi zewnątrz i wewnątrz pojazdów. Te otwierane są wyłącznie przez kierowce lub motorniczego.

– wylicza Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg. Na razie autobusy będą poruszać się po trasach równie często jak do tej pory, mimo że uczniowie nie dojeżdżają już do szkół…

Nie zmienia się rozkład jazdy MPK w Częstochowie. Zostają częstotliwości zgodne z roboczym rozkładem co pozwoli na zmniejszenie się skupisk ludzkich w autobusach i tramwajach, a zarazem ewentualnego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Do każdego pojazdu przydzielony zostanie płyn na bazie alkoholu służący do utrzymania higieny rąk każdego kierowcy i motorniczego w trakcie realizowania kursów.

– dodaje rzecznik MZDiT Maciej Hasik. W razie potrzeby przewoźnik i zarząd dróg rozważają wprowadzenie bardziej zaostrzonych procedur w miejskich pojazdach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020