StartWiadomość dnia Wiadomości

Zarząd Dróg ogłosił przetargi na remonty kolejnych ulic

Zakres prac na ul. św. Rocha obejmie m.in. budowę jezdni o szerokości 6,5m i nawierzchni z betonu asfaltowego, obustronnych zatok postojowych oraz przebudowę istniejących chodników i zjazdów. Powstaną także ścieżki rowerowe, kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie uliczne.

Remont obejmie również przebudowę sieci wodociągowej, budowę przyłączy kanałów sanitarnych i kanału technologicznego. Koszt inwestycji to blisko 4,4 mln zł z budżetu miasta. Przebudowa, po pomyślnym zakończeniu postępowania przetargowego, ma się zakończyć planowo w połowie grudnia tego roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłych latach przebudowana została część ul. św. Rocha od ul. Odrodzenia do ul. Ikara, a także fragment w obrębie Rynku Wieluńskiego do skrzyżowania z ul. Klasztorną.

Ogłoszony został także przetarg na budowę ul. Legnickiej z kolektorem deszczowym do ul. św. Rocha. Te prace mają potrwać do końca września przyszłego roku.

Inwestycja obejmie m.in. budowę jezdni ul. Legnickiej o szerokości 5,5 m oraz ul. Bełchatowskiej (6 m), budowę ciągu pieszo-jezdnego, wykonanie chodnika, zjazdów oraz wejść na posesje.

Powstanie kolektor deszczowy o łącznej długości 2268 m, przebudowana zostanie też kanalizacja sanitarna, sieć wodociągowa oraz gazowa.

Zostaw komentarz