Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zaproszenia w plener na całe Lato w Mieście ma Blachownia: Imprezy, zumba, biegi i rekreacja

Facebook Twitter

Święto Kolorów, plenerowa zumba i jeszcze więcej zaproszeń w plener ma dla mieszkańców i przyjezdnych Blachownia. Lato w pełni trwa na zielonych terenach nad zalewem i na ścieżkach pieszo-rowerowych. Władze gminy wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przygotowały bogaty program Lata w Mieście.

fot. blachownia.pl

Do końca sierpnia zaprasza chętnych na swoje tereny:

Jacek Chudy: W tym roku na pewno Wydział Promocji, Pani Burmistrz zadbała o to, żeby te miesiące letnie były bardzo urozmaicane różnymi typami imprez. Zaczęło się to I Wystawą Krajową Psów Rasowych na błoniach, cykl obchodów Dni Blachowni. Żeby tylko mieć czas na te wszystkie imprezy i korzystać, to będziemy wszyscy się bardzo cieszyć. Warto odwiedzać Blachownię, bo jest pięknym miastem, wspaniałych ma ludzi i wspaniały klimat do wypoczynku.

Przed nami jeszcze liczne propozycje sportowe i rekreacyjne w lipcu i sierpniu, w podczęstochowskiej gminie

– mówi Jacek Chudy. Szczególnie tereny w Blachowni upodobali sobie piechurzy z kijkami, biegacze i cykliści. Sezon na sportową aktywność jest w pełni, widać to szczególnie w weekendy:

Jacek Chudy: W lipcu i sierpniu też kino letnie, zumba, dożynki. Sezon biegowy i na koniec wakacji, od samego początku z Radiem Jura będziemy świętować jubileusz XX Biegu Blachowni. Tu już serdecznie zapraszamy, żeby powoli myśleć o przyjeździe, na zakończenie wakacji na sportowo, do wypoczynku bardzo aktywnego, bardzo rekreacyjnego.

Zainteresowanie rekreacją w tej miejscowości to następstwo rewitalizacji przeprowadzonej w ostatnich latach

– dodaje szef OSiR-u.

Jacek Chudy: Blachownia postawiła duży nacisk na rekreację, na sport i to zasiane ziarno daje teraz efekt, bo to wszystko było uśpione, a teraz mieszkańcy coraz bardziej są aktywni ruchowo, jeżdżą na rowerze, chodzą z kijami, biegają, odchodzą od komputera, spacerują wokoło stawu. Do tego są stworzone warunki, których wcześniej nie było. Tereny, które podjęte rewitalizacji, powodują to, że chce się wyjść pospacerować.

Rozmawialiśmy o wakacyjnych zachętach Blachowni dla mieszkańców i turystów. Mówił Jacek Chudy z tutejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj