Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zaplanowałeś zimowe ferie w Turcji? To ważna informacja dla podróżujących!

Facebook Twitter

Zaplanowałeś zimowe ferie w Turcji? Uwaga od poniedziałku (28.12) obowiązują zmiany, wszystkie osoby przylatujące z Polski muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na koronawirusa. Test ma zostać przeprowadzony nie później niż 72 godziny przed rozpoczęciem podróży.

fot. Free-Photos/pixabay.com

Wymóg będzie obowiązywał do 1 marca 2021 r. Podobny wymóg dotyczy też pasażerów lecących do Holandii. Tutaj zmiany zaczną obowiązywać od wtorku (29.12.). To jednak nie koniec. W związku z narodową kwarantanną, przypominamy, że od 28 grudnia 2020 r. do 17 stycznia 2021 r. osoby wracające do Polski transportem zbiorowym, w tym samolotami, zobowiązane są do odbycia 10-dniowej kwarantanny.

Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne.

Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021