Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zapłacimy więcej za wodę w Częstochowie i regionie. Nowa taryfa od 8 lutego

Facebook Twitter

Zapłacimy więcej za wodę. To kolejna z podwyżek, które dotykają i naszych mieszkańców od początku roku. Nowa taryfa właśnie wchodzi w życie. Została przyjęta taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na kolejne 3 lata, informują Wodociągi Częstochowskie.

fot. Pixabay

Została przyjęta taryfa dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na kolejne 3 lata, informują Wodociągi Częstochowskie. Chodzi o teren Częstochowy, Blachowni, Konopisk, Mykanowa, Poczesnej, Rędzin, Kłobucka, Miedźna i Olsztyna. Nowa taryfa obowiązuje od 8 lutego. wkrótce zapewne administratorzy i zarządcy budynków o zmianach będą też informować lokatorów.

Ceny wody w naszym województwie liczone za m3 są bardzo różne, od niespełna 10 zł do ponad 24 zł. Dotąd średnia cena metra sześciennego wody i ścieków dla całego województwa wynosiła 10,44 zł. Przypomnijmy o stawkach decydują Wody Polskie na wniosek poszczególnych samorządów, które podwyżki argumentują zwykle kosztami energii, dostaw, czy rosnącymi stawkami za eksploatację urządzeń.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 grudnia 2022