Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zapisy trwają, ale węgla fizycznie nadal nie ma, UM wyjaśnia

Facebook Twitter

To spółka HINO będzie sprzedawać węgiel po preferencyjnej cenie mieszkańcom, nie samorząd. Ciągle przypominamy zainteresowanym beneficjentom rządowej pomocy, gdzie udać się po poszukiwany w tym sezonie opał.

Firma korzysta z placu przy ul. Bugajskiej, poinformowała w ubiegłym tygodniu o podpisaniu umowy ze spółką PGE Paliwa z Krakowa – jednym z państwowych podmiotów wprowadzających węgiel do dystrybucji. Chętnych jest grubo ponad 1000 częstochowian:

Włodzimierz Tutaj: Można powiedzieć, że w tej chwili nieco ponad tysiąc osób zgłosiło chęć zakupu węgla po preferencyjnej cenie. Nie jest to bardzo duża liczba biorąc pod uwagę liczbę wniosków o dodatki węglowe. Ostatecznie złożono w Częstochowskim Centrum Świadczeń ponad 15 tys., ale jednak jest to znacząca grupa mieszkańców, którzy są w potrzebie, którym węgiel jest potrzebny, którym ten węgiel powinien zostać zapewniony

– mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik w magistracie. Skład przy Bugajskiej na razie prowadzi zapisy, bo węgla jeszcze fizycznie na nim nie ma. Ma być sprowadzany z Opola ze składu podwykonawcy spółki PGE Paliwa. Wszystko wskazuje na to że z powodu braków, będzie to węgiel z importu. Urząd Miasta dodaje, że opóźnienia nie leżą po stronie miasta:

Włodzimierz Tutaj: Nie zgadzamy się też z taką sytuacją, w której na konto samorządów przesuwana odpowiedzialność za brak węgla. Brak węgla jest brakiem węgla po prostu w kraju lub brakiem możliwości transportu węgla do podmiotów wprowadzających bądź też kłopotami organizacyjnymi podmiotów wprowadzających, czyli Państwowych Spółek Energetycznych. Z tego wynika brak węgla czy wystarczającej ilości węgla w większości miast i gmin na terenie naszego kraju

– dodaje rzecznik w magistracie – Włodzimierz Tutaj. Firma Hino zobowiązana jest do realizacji sprzedaży paliwa stałego na rzecz osób fizycznych w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Miasta Częstochowy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 marca 2023