Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zaostrzenie strajku w centrum medycznym Amicus. Dwie osoby mają zacząć głodówkę

Facebook Twitter

Jutro (15.09.) o 8.00 głodówkę w dawnym szpitalu hutniczym na Kucelinie rozpoczynają dwie pracownice przychodni. Protestujący zapowiadają, że jeśli Minister Skarbu, jako właściciel przychodni, nie spotka się z nimi i nie podejmie decyzji rozwiązujących konflikt, to kolejne osoby przyłączą się do strajku głodowego.

Jak informuje NSZZ Solidarność, protest rozpoczął się po tym jak prezes Regionalnego Funduszu Gospodarczego na spotkaniu poinformowała, że obecna prezes Amicusa pani Renata Materka zostanie odwołana ze swojej funkcji z powodu utraty zaufania właściciela, czyli Skarbu Państwa.

Wcześniej (5.09.) Renata Materka podpisała porozumienie ze związkami zawodowymi i Radą Pracowników skutkujące odwołaniem sprzedaży Spółki Amicus oraz zobowiązaniem do negocjacji pakietu gwarancji pracowniczych, który miał się znaleźć w nowych warunkach sprzedaży przedsiębiorstwa.

Na budynku przychodni zawisły zaproszenia na pikietę, która ma odbyć się w czwartek (17.09.) przed biurem poselskim Wiceminister Finansów Izabeli Leszczyny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023