Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zakres robót na stadionie Rakowa jeszcze większy. Pierwszy etap prac kończy się w listopadzie

Facebook Twitter

Miasto zwiększyło zakres robót na stadionie Rakowa w ramach pierwszego etapu przebudowy. To dobre wieści nie tyle dla kibiców, co dla piłkarzy i młodzieży korzystającej z obiektu sportowego przy Limanowskiego.

Celem było przystosowanie stadionu do ekstraligowych wymogów.

Trwają jeszcze ostatnie prace objęte pierwszym etapem przebudowy Miejskiego Stadionu Piłkarskiego Raków wraz z pracami dodatkowymi zleconymi m.in. na wniosek PZPN i policji. Finalizowana jest konstrukcja wieży z kabinami komentatorskimi. Prace prowadzone są także przy drogach, chodnikach i ogrodzeniach, jest realizowana obecnie wymiana nawierzchni parkingów oraz planowany w drugiej połowie listopada montaż siatek osłaniających trybuny. Taka opaska ma podnieść bezpieczeństwo i estetykę obiektu.

Oprócz trwającej wymiany nawierzchni parkingów przy głównym wejściu, do końcu listopada stadion zyska „opaskę” typu mesh

– mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik w magistracie. Wszystko wskazuje na to że ten etap przeobrażeń miejskiego stadionu zakończy się przed zimą.

Podpisany został jakiś czas temu aneks z wykonawcą na 440 tys. złotych, a zakończenie wszystkich prac zostało przesunięte na koniec listopada. Uzgodniony z klubem wniosek miasta o dofinansowanie drugiego etapu przebudowy i rozbudowy Centrum Piłki Nożnej na stadionie Rakowa został wpisany do wieloletniego planu ministerialnego. Planowana na lata 2022-2023 inwestycja ma poprawić jakość zaplecza przebudowanego stadionu, w tym możliwości treningowo – regeneracyjne.

Powstać mają w kolejnych latach m.in podgrzewane boiska treningowe oraz zupełnie nowe centrum odnowy biologicznej dla piłkarzy. Informował o postępach prac Włodzimierz Tutaj, rzecznik w magistracie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj