Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Zakończyło się przyjmowanie wniosków o stypendium marszałka. Teraz podlegają ocenie

Facebook Twitter

Urząd Marszałkowski naszego województwa ma do rozdania znaczące fundusze dla najlepszych uczniów. 22 października zakończyło się przyjmowanie wniosków od najlepiej uczącej się młodzieży z częstochowskich „techników” i „ogólniaków”.

fot. google.pl/maps

Program stypendialny w regionie co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Najważniejszym kryterium była wysoka średnia ocen. Wnioski są już oceniane:

Co najmniej 5 jako średnia z przedmiotów, to jest naprawdę osiągnięcie, więc hasło „talenty” jest tu na miejscu. Trzeba mieć talent, żeby taką średnią uzyskać. Jest to stypendium dla uczniów szkół ponadpodstawowych zarówno publicznych, jak i niepublicznych. Dodatkowe kryteria to tytuł laureata lub finalisty konkursu o zasięgu co najmniej wojewódzkim, olimpiady co najmniej II stopnia – to są te, które są premiowane. Myślę, że wszystkie przedmioty traktowane są jednakowo

– mówił Adam Markowski, dyrektor częstochowskiego biura zamiejscowego śląskiego urzędu. Marszałkowskie stypendium to 5 tysięcy złotych w ramach VI edycji projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2022